יום ראשון, 22 באפריל 2018

אתגר 28 יום - השבוע הראשון

היי לכולם :)

מתרגשת מאוד לכתוב את הפוסט של היום, שיעסוק לראשונה בנושא תזונה.
מאז ומתמיד נאבקתי בבעיות משקל בשל גנטיקה משפחתית של השמנה ומאז הפכתי לאמא אפשר להגיד שהעייפות והעומס עשו את שלהם - ונגררתי לדפוס של אכילה לא בריאה. למרות הנטייה הגנטית שלי תמיד אהבתי אוכל בריא, אבל לאחר שלושה לילות ללא שינה יותר קל לתקתק בגט עם גבינה צהובה מאשר לחתוך סלט... בכל מקרה, כבר זמן רב שאני מתכננת לחזור לאכילה בריאה ומאוזנת יותר וכמובן לשתף אתכם בתהליך. 
אני גם מתכננת סרטון בנושא אז אם טרם נרשמתם לערוץ שלי זה הזמן ממש כאן - אבל אני כן אגיד במילה שהמוטיבציה שלי היא לאו דווקא ירידה במשקל אלא יותר התחזקות, אימוץ דפוסי חיים בריאים יותר ותחושה קלילה יותר לקראת הקיץ. דווקא כיום כשאני במשקל גבוה מבעבר אני מרגישה שלמה עם המראה שלי ואני חושבת שכל אחד ואחת צריכים להיות שלמים עם עצמם בלי קשר לציפיות של הסביבה. אני אישית מכירה לא מעט נשים נפלאות, יפות, מטופחות ובריאות עם מדדים מצוינים וכושר טוב - עם משקל גבוה. לכן אל נא תראו את הפוסט הנ"ל כהטפה לירידה במשקל - אני בנקודה זו של חיי מרגישה כי העומס על הגוף שלי הוא גבוה, אך כל אחד ואחת מוזמנים להתייעץ עם רופאה/תזונאית בטרם תתחילו תהליך של שינוי תזונתי וזכרו תמיד ללוות זאת בפעילות גופנית, שתייה מרובה של מים וכמובן שינה סדירה.

לעניינינו - התחלתי תהליך שנקרא "אתגר 28 יום" בליווי של שתי תזונאיות קליניות - רחלי ושני. ישנה חוברת מסודרת עם תפריטים ומתכונים וגם קבוצת פייסבוק סגורה לכל מחזור של 28 יום. 
מה שהכי אהבתי עד כה זה הליווי האישי - מענה מיידי לכל שאלה, מרגיש ממש כמו דיאטנית צמודה! וכמובן הליווי הקבוצתי שנותן ממש רשת של תמיכה. סיימתי את השבוע הראשון והקשוח ביותר, בעיקר כי הוא לא כולל קפה, מוצרי חלב וגלוטן. כצמחונית זה לא היה פשוט, אבל אני חייבת להגיד שהרגשתי הרבה יותר קלילה השבוע, תחושה אוורירית ונינוחה במיוחד. התפריט מאוד מאוזן כראוי לליווי של דיאטניות קליניות וכלל חלבונים, שומנים בריאים ופחמימות בריאות, וכמובן המון פירות וירקות.

את הטעם של הקפה הראשון בתום שבוע הניקוי אני לא אשכח הרבה זמן :) תענוג - מבחינת המשקל השלתי מעליי 2 קילוגרם שזו ירידה ממש גדולה, וכרגע אני בשבוע שבו מחזירים בהדרגה גלוטן ומוצרי חלב לתפריט על מנת לבדוק את ההשפעה שלהם על התחושה. כיף! תרצו לשמוע עוד עדכונים?

לפרטים לגבי אתגר 28 יום פנו לרחלי המקסימה בטלפון 0502953558 או בדיירקט באינסטוש: @rachelis

תרצו עוד עדכונים ומתכונים בריאים? כתבו לי בתגובות!

באהבה,

חתולי :)

גילוי נאות - הוזמנתי להשתתף באתגר על ידי היחצ. הפוסט אינו ממומן.

אין תגובות:

פרסום תגובה